indeks DSC_8725DSC_8820 DSC_8771

 

"Trans(fuzja)" na podstawie
"Wierzycieli" A. Strindberga

                     (... ) Dwumetrowy, przystojny młodzian o pięknej postawie i wyćwiczonych ruchach. Skończył szkołę baletową i teatralną, tańczył dwa sezony w łódzkim Teatrze Wielkim, zanim wybrał dramat. Janusz Wiśniewski w swojej wizji Gogolowskiego „Nosa” (OCH-Teatr, Warszawa) wziął z niego tylko sylwetkę, amanckie spojrzenie, sprężysty krok. Andrzej Dziuk swoim z kolei zwyczajem dał z miejsca nowemu członkowi zakopiańskiego zespołu zadanie wyrzucające go z szufladki, która mu groziła: psychologiczną, ekspresyjną i nader „gadaną” rolę rozkochanego w złej kobiecie młodziutkiego malarza z „Wierzycieli” Strindberga („Trans-fuzja”, Teatr im. Witkiewicza). Próba została zaliczona i teraz tylko trzeba śledzić, jak ta niezwykle rozpoczęta kariera się potoczy.

http://www.e-teatr.pl/pl/statyczne/ssat24.html

Jacek Sieradzki - 24 subiektywny spis aktorów teatralnych

 

"Z powodzeniem zagrał w dwóch premierach w Teatrze im. Witkiewicza w Zakopanem. Warszawa zachwyciła się jego Bezprzykładnie Pięknym w „Nosie” w Och-Teatrze. Jak tak dalej pójdzie, będzie bardzo dobrze."

Włodzimierz Neubart

http://chochlikkulturalny.blogspot.com/2017/01/chochlikowy-ranking-aktorow-teatralnych.html

         (...) Pan minister kultury nowy spokojnie może do Zakopanego przyjechać na wizytację, Joanna Banasik, która wciela się w rolę demonicznej, niszczycielskiej i uwodzicielskiej kobiety wampa - robi to doskonale - ciała niewiele pokazuje, zgorszenia żadnego nie ma. Sama czysta edukacja. Krzysztof Łakomik w roli profesora martwych języków i pierwszego męża oraz Michał Barczak - malarz i mąż drugi - są bardzo przekonywujący, tym drugim aż chciałoby się zaopiekować. (...)

Beata Zalot
Tygodnik Podhalański nr 6 17-02-2016

    (...)   Inscenizacyjną, wysmakowaną prostotę spektaklu, z konsekwentnie budowanym napięciem dopełnia świetne aktorstwo: Krzysztofa Łakomika znakomicie prowadzącego rolę demonicznego Profesora martwych języków i żałosnego a nawet bezradnego porzuconego mężczyzny, Joanny Banasik w roli kochającej obu mężczyzn ale i konsekwentnej w dokonanych wyborach - Kobiety i Michała Barczaka zaplatanego tragicznie w ten duet, umiejętnie wygrywającego półcienie odtwarzanej postaci artysty. (...)

Jolanta Drużyńska - Radio Kraków